Antakya Dinletisi
8 Mart 2007 Perşembe, 20.00
Antakya
Gaziantep Dinletisi
9 Mart 2007 Cuma, 20.00
Gaziantep
     
Ustalık Kursu
10 Mart 2007 Cumartesi, 14.00–18.00
Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı
Açılış Dinletisi
11 Mart 2007 Pazar, 20.00
Sabancı Kültür Merkezi Adana Devlet Tiyatrosu Salonu

Dinleti İzlencesi

Wolfgang Amadeus Mozart: Sibemol Majör Dördül, KV 458
Düzenleme: Joerg Maria Ortwein
1. Allegro vivace assai
2. Minuetto
3. Adagio
4. Allegro vivace assai

Richard Duenser: Personae
1. Ruhig
2. Wild
3. Immerfort frei
4. Fliessend
5. Verhalten

– A R A –

Jean Françaix: Küçük Dördül
1. Gaguenardise
2. Cantilene
3. Serenade comique

Astor Piazzolla: The Spirit of Tango Nuevo
(Joerg Maria Ortwein'ın düzenlemeleriyle çeşitli tangolardan oluşan bir demet...)


Jörg–Maria Ortwein ile birlikte dört müzikçi SWR/3SAT gibi radyo ve televizyonlardaki canlı dinletilerin ve turne çalışmalarının yanı sıra CD çalışmalarıyla da isim yaparak kendilerine yer edinmişlerdir."Orfeo Saksofon Dördülü" bir televizyon programında yazar Martin Walser ile ortak çalışarak sözlü sunuların müzik eşliğini yapmışlardır. Klasik disiplin anlayışı, ses hacmi, virtüozite ve her zaman mükemmel olan grup çalışması bu sıradışı dördülün kalitesini oluşturmuştur. Uluslararası planda çok iyi tanınan grup barok, klasik, tango, caz ve çağdaş saksofon edebiyatının oda müziği alanında sağlam bir stil ile seslendirmeler gerçekleştirmektedirler. Bu genç grup canlı ve keyifli bir müzik yapmakta olup dinleyiciyi kendilerine hayran bıraktıran gizil bir güç taşımaktadırlar. Grubun repertuvarı oldukça geniş ve çok kapsamlı olup Johann Sebastian Bach'tan Astor Piazzola'nın tangolarının güçlü yorumlarına dek uzanmaktadır. Caz müziği alanında da dördül mutlak bir yer edinmiştir. Duygulu balladlar, sürükleyici doğaçlama, Mozart'ın "Küçük Bir Gece Müziği"nin grup için düzenlemesi ile yanyana George Gershwin'in yaratılarının izlencelerinde yer alması dördülün yaptığı müziğe yeni ve canlı renkler katmaktadır. Canlı ve etkileyici Yahudi kökenli halk müziği adeta onların bir oyun arkadaşıdır ve genelde tahmin edilemeyen alanlara doğru etki alanı yaratır. İşte bu anlarda müzikçiler "Orpheus"u izleyerek seyirci ile birleşir ve mükemmel bir ortak müziğin tadına birlikte varırlar.
     
  Fabian–Pablo Mueller
Avusturya'nın Vorarlberg Eyalet Konservatuvarında Prof. Jörg–Maria Ortwein'ın yanında saksofon eğitimi almıştır. Okulu bitirdikten sonra çok sayıda yarışmada dereceler elde etmiş olan sanatçının başlıca dereceleri arasında 1998 yılında kazandığı Gençlik Müzik Üretiyor Yarışması''ndaEyalet Birinciliği 2001 yılında Richard Wagner Bursu yine 2001 yılında Vorarlberg Eyalet Bursu 2003 Schleswigholstein Uluslararası Tahta Üflemeliler Yarışmasında ikincilik, solo değerlendirmede 2006 yılı Alman Müzik Kurulu Yarışmasında finalist olması sayılabilir. Fabian yurt içi ve dışında çok sayıda dinletiye katılarak tanınmaya başlandı; bunun bir sonucu olarak Bad Reichenhall Filarmoni Orkestrasın'de Medellin Filarmonisi United World Filarmonik Gençlik Orkestrası ve Köln WDR Sinfoni Orkestrasına solist olarak davet edildi. Ayrıca Genç Alman Filarmonisi ve Genç Avusturya Filarmonisi için de görevler üstlendi. Bamberg Sinfoni ve Berlin Sinfoni ile birlikte orkestra üyesi olarak çalıştı. Sanatçı Lothar Zagrosek, Garry Bertini gibi isim yapmış olan yönetkenler eşliğinde dinletiler verdi.

''ORF'' tarafından bir sanatçı portresi ve radyo söyleşisi için Ocak 2002'de davet edildi. Fabian–Pablo Mueller Ocak 1999 tarihinden itibaren "Orfeo Saksofon Dördülü"nün bir üyesidir. 2001 yılının Mayıs ayında "Vorarlberg Eyalet Konservatuvarı"ndaki eğitimini derece ile tamamlayan sanatçı "Basel Müzik Yüksek Okulu"nda Prof. Markus Weiss ve "Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi"nde Johannes Ernst ile çalışmalarına devam etti. 2006 yılından başlayarak "Alman Müzik Kurulu"nun resmi bursunu almaya başlayan sanatçı doçent olarak Kolombiya'daki "Universidad de Antiquia Medellin" ve Almanya'daki "Weingarten Pedagojik Yüksek Okulu"nda ders vermektedir.

     
  Joerg–Maria Ortwein
Avusturya'nın Vorarlberg Eyalet Konservatuvarında profesör olarak sürdürdüğü öğretim üyeliği görevinin yanı sıra orkestra müzikçisi ve serbest müzikçi olarak caz ve klasik müzik alanlarında çeşitli çalışmalar ve solo performanslar sergilemektedir. Uluslararası turnelerin yanında uzun yıllar boyu Schleswig–Holstein Festivali Akademik Orkestrasına davetler almış, Alman–Rus Filarmonisi üyeliği yapmış, radyo ve televizyon programlarına (ARD ve ZDF) katılmış, Stuttgart Filarmonide orkestra çalışmaları yapmış, Frankfurt Hessen Radyo Orkestrasında çalmıştır. Sanatçı 1993 yılından itibaren Bamberg Sinfoni üyeleri ile uluslararası dinleti etkinlikleri gerçekleştirmekte ve çeşitli CD ve radyo kayıtları yaparak etkinliğini sürdürmektedir.
     
  Alexej Khrushchov
Minsk Glinka Müzik Okulunda saksofon ve yönetkenlik eğitimi alan sanatçı hemen ardından Beyaz Rusya (Belarus) Devlet Müzik Akademisinde müzikbilim ve pedagoji alanlarında yüksek lisans eğitimi almıştır. Eğitimini Detmold/Dortmund Müzik Yüksek Okulunda Prof. Daniel Gauthier ile sürdürerekSanatsal Eğitim Diploması da alan Khrushchov muhtelif yurt içi ve uluslararası yarışmalarda dereceler aldı. Bunlardan en önemlisi Ukrayna'da gerçekleştirilen Surmy–98 Uluslararası Üflemeli Çalgılar Müziği Festivalindeki başarısıdır. Minsk'teki çeşitli orkestralarda solist ya da orkestra üyesi olarak yer almış bulunan Alexej Khrushchov 2002 yılından bu yana Almanya'dakiWürttemberg–Allgäu Gençlik Müzik Okulunda kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.Münih Halk Tiyatrosunda Christoph Süß ile birlikte performanslar sergileyen sanatçı ayrıca Orfeo Saksofon Dördülü ve Newton Saksofon Dördülü gruplarıyla farklı projelerde yer almaktadır.
     
  Roland Stillhard
  Müzik eğitimini Avusturya'nın Vorarlberg Eyalet Konservatuvarında Prof. Joerg–Maria Ortwein'ın yanında derece ile tamamlayan sanatçı aynı okuldan Üflemeli Çalgılar Orkestrası Yönetkeni diplomasını yine derece ile aldı. Bu tarihten itibaren birçok müzik okulunda müzik pedagogluğu görevini yürütmesinin yanısıra çeşitli orkestralarda üflemeli çalgılar orkestra yönetkeni olarak görev yapmaktadır. 2005 yılından bu yana Orfeo Saksofon Dördülüne bariton üyesi olarak katılmıştır.